ליטר פיטר 2 החדש

פורום ליטר פיטר2 יש בוא תחרויות קלאנים ליגות
 
אינדקסאינדקס  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחברהתחבר  

Share | 
 

 מדריך|המדריך למתחיל!

Go down 
מחברהודעה
ThatsMeAlex
לוחם
לוחם
avatar

מספר הודעות : 1
Join date : 02.07.08
Age : 22

הודעהנושא: מדריך|המדריך למתחיל!   Wed Jul 02, 2008 10:30 pm

מייפל סטורי (בקוראנית 메이플 스토리, באנגלית MapleStory) הוא משחק תפקידים דו ממדי, מרובה משתתפים, המשוחק ברשת. המשחק פותח על ידי Wizet החברה הקוראינית. למשחק יש גרסאות מקומיות רבות בשפות שונות שמופצות בעולם על ידי מספר חברות. השתתפות במשחק אינה עולה כסף, אבל ניתן לרכוש חפצים שקשורים למראה הדמות והן כאלו המשפרים את החוויה והכיף במשחק. למשחק יש למעלה מ-47 מיליון שחקנים בכל גרסאותיו, לגרסה הגלובלית (שזמינה לשחקן הישראלי) יש למעלה משלושה מיליון ישראלים שחקנים או יותר נכון מעל חצי ישראל.
//
המשחק

על השחקן להגן על "עולם ה-Maple" מפני מפלצות שונות ולפתח את היכולות והמיומנויות של דמותו באמצעות עליה בדרגות, הנעשית על ידי צבירת נקודות נסיון (Experience Points - EXP). השחקן יכול להרוויח כסף משחק בשם מסוס (Mesos), להשיג חפצים שונים שביכולתו להשתמש וללבוש, לשוחח עם שחקנים אחרים ולבצע סחר וממכר. ישנה אפשרות ליצור חבורה או קבוצה (Partys) של שחקנים (עד 6 שחקנים) כדי ללחום ביחד נגד מפלצות, חברי הקבוצה חולקים את נקודות הניסיון והכסף שהם משיגים ביחד. במשחק ישנם משימות (Quests) שניתן לבצע על מנת להשיג נקודות נסיון, כסף וחפצים שונים, ישנן משימות מיוחדות שמיועדות לקבוצות בלבד (ידועות בשם Party Quest - PQ) ובהם על חברי הקבוצה לשתף פעולה על מנת לעבור שלבים ולסיים את המשימה בהצלחה, השלבים כוללים בדרך כלל השגת מספר מסוים של קופונים על ידי הבסת מפלצות שונות, ובשלב האחרון ישנה לרוב מפלצת חזקה ("בוס") שעל החבורה להביס ביחד.

יכולות


על כל דרגה שהשחקן עולה, תעלה כמות הקסם המקסימלית ומד החיים שלו. כמו כן הוא ירוויח 5 נקודות יכולת (Ability Points - AP), אותן הוא יכול לשקיע בכ-6 תחומים שונים:
כוח (Strength - STR) - ככל שהכוח גבוה יותר, יעלה הנזק הנגרם למפלצות בקרבות פיזיים מטווח קרוב (חרב, חנית וכד'). חפצים שונים דורשים דרגה מינימלית של כוח לשם שימוש בהם. הכוח הוא קריטי עבור דמות הלוחם על סוגיו השונים.
זריזות (Dexterity - DEX) - ככל שזו עולה, עולה רמת הדיוק של השחקן ועולה במקצת היכולת לחמוק מהתקפות פיזיות של האויב. הזריזות חשובה עבור דמות הקשת.
אינטליגנציה (Intelligence - INT) - ככל שזו עולה, עולה יכולתו לחמוק מקסמים עוינים, עולה יכולת ההגנה שלו כנגד קסמים שונים ועולה גם התקפת הקסם. כמו כן, ככל שהאינטליגנציה גבוהה יותר, עולה כמות מד הקסם המקסימלית ביותר נקודות בכל עליה בדרגה. זוהי התכונה המרכזית עבור הקוסם, אולם חשיבותה אפסית עבור העבודות האחרות.
מזל (Luck - LUK) - מעלה את יכולת השחקן לחמוק מהתקפות עוינות, ומעלה את רמת הדיוק של השחקן. ככל שלשחקן יותר מזל, הוא יאבד פחות נקודות ניסיון במידה והוא נהרג בקרב. המזל חשוב מאוד עבור הגנב, וגם לקוסמים יש לו שימוש.
מד חיים (Health Points - HP) - השקעת נקודות בנתון זה מעלה את מד החיים.
מד קסם (Mana Points - MP) - השקעת נקודות בנתון זה מעלה את מד הקסם.
למרות שמספר מקסימלי גבוהה במד החיים או מד הקסם הוא דבר טוב לכשעצמו רוב השחקנים מעדיפים להשקיע את נקודות היכולת בארבעת היכולות האחרות שתרומתן לעוצמת הדמות גבוהה בהרבה.
ניתן לשפר את היכולות והביצועים של השחקנים בעזרת שיקויים, ממתקים, כדורים וכו..
מיומנויות

השחקו מקבל נקודת מיומנות אחת (Skill Point - SP) בעת קבלת עבודה, ולאחר הקידום הראשון, 3 נקודות בכל דרגה שהוא עולה. את נקודות המיומנות ניתן להשקיע במיומנויות שונות, לכל עבודה מיומנויות ייחודיות משלה, עליהן ניתן ללמוד בעת קידום העבודה. ישנם מיומנויות פסיביות ומיומניות אקטיביות:
מיומנויות פסיביות(סבילות) כגון "עין האמזונה" של הקשת, משפיעות על הדמות ברגע שמשקיעים נקודות במיומנות, מיומנויות פסיביות אינן דורשות שימוש בנקודות חיים או נקודות קסם.
מיומניות אקטיביות(פעילות) משמשות לפי הצורך, הן תמיד דורשות שימוש בנקודות קסם ולעתים גם בנקודות חיים או חפצים מיוחדים. ישנם שני סוגים של מיומניות אקטיביות: מיומניות התקפה ומיומניות שיפור.
מיומנויות התקפה גורמות לנזק למפלצות ויכולות לשמש בתור ההתקפה העיקרית של הדמות. ככל שמשקיעים יותר נקודות במיומנות עולה האפקטיביות שלהן.
מיומנויות שיפור מוסיפות באופן זמני שיפורים ליכולות של הדמות ולפעמים גם לחבורתו, כגון מיומנות "זעם" של הלוחם שמגבירה את עוצמת ההתקפה הפיזית של כל חברי החבורה. מרבית המיומנות הללו נעשות אפקטיביות יותר ומשפיעות זמן רב יותר ככל שמשקיעים בהם נקודות, לעתים הדבר מתבטא בעלייה בשימוש בנקודות קסם ולעתים בירידה בכמות נקודות הקסם שצריך בכל הפעלה.
סוגי הדמויות

כל דמות בתחילת המשחק מסווגת בתור "מתחיל", למתחיל יש רק 3 מיומנויות: זריקת קונכיות, ריפוי עצמי (ניתן להשתמש רק אחת ל-10 דקות), ורגליים זריזות שמגביר את מהירות ההליכה לזמן קצר (ניתן להשתמש רק אחת ל-15 דקות). לאחר השגת הדרגה ורמת היכולת הנדרשים, השחקן יכול לבצע את התקדמות העבודה הראשונה ולבחור את סוג הדמות שהוא מעוניין להיות.
ישנם 4 סוגי דמויות עקריים:
לוחם, (דרושים דרגה 10 וכוח 35) נלחם בעזרת כלי נשק לטווח קצר (חרבות, גרזנים, אלות, נשקי מוט וחניתות), בעל רמת ההגנה ורמת החיים הגבוהות ביותר מבין הדמויות.
קוסם, (דרושים דרגה 8 ואינטיליגנציה 20) משתמש בקסמים כדי לתקוף מפלצות מטווח רחוק, יש להם את רמת ההגנה ורמת החיים הנמוכה מבין הדמויות ואת רמת הקסם הגבוהה ביותר.
קשת, (דרושים דרגה 10 וזריזות 25) יורה חצים בעזרת קשת או רובה קשת מטווח רחוק לעבר מפלצות.
גנב, (דרושים דרגה 10 וזריזות 25) מתחלקים לשני תתי-סוגים; כאלה שמטילים שוריקנים מרחוק לעבר האויב וכאלה שמשתמשים בפגיונות כדי לתקוף את האויב מטווח קצר, הגנב הוא הדמות המהירה ביותר מכל סוגי הדמויות.
בהגיעה השחקן לדרגה 30 עליו לעבור מבחן קצר כדי להוכיח את עצמו על שראוי לכך, עליו להגיע לאזור מיוחד ולהרוג מפלצות כדי לאסוף 30 פנינים שחורות. לאחר השלמת המבחן יוכל לבחור את הקידום לעבודה הבאה שלו בהתאם לסוג הדמות שלו וללמוד יכולות חדשות.
לוחמים יוכלו לבחור בין שלושת העבודות: לוחם, שליח או איש חנית.
קוסמים יכולים לבחור בין שלושת העבודות: מכשף (אש/רעל), מכשף (קרח/ברק) או כוהן.
קשתים יוכלו לבחור בין שתי העבודות: צייד (שמשתמש בקשת) או איש רובה קשת.
גנבים בשלב זה יבחרו סופית את תת-הסוג שהם רוצים להשתייך אליו: רוצח (שמטיל שוריקנים) או שודד שמשתמש בפגיונות.
הקידום השלישי הוא בדרגה 70, על השחקן לנצח בקרב כנגד "הצד האפל" של הדמות שעזרה לו בהתקדמות העבודה הראשונה. אחרי הניצחון בקרב על השחקן להשיג קריסטל אפל ולענות נכונה על חמש שאלות שקשורות לעולם המשחק, אם יכשל יאלץ להשיג קריסטל נוסף כדי לחזור על השאלות. בניגוד לקידומי העבודות הקודמים מעתה השחקן אינו ראשי לבחור את העבודה הבאה והקידום תלוי בבחירה שנעשתה בקידום השני. לוחם, אביר מתלמד ואיש חנית יהפכו לצלבן, אביר לבן ואביר הדרקון. מכשף (אש/רעל), מכשף (קרח/ברק) וכוהן יהפכו למג (אש/רעל), מג (קרח/ברק) וכומר. צייד יהפוך לשומר יערות ואיש רובה קשת לצלף. רוצח יהפוך לנזיר ושודד לשודד בכיר.
הקידום הרביעי מגיע בדרגה 120, קידום זה אינו זמין בגרסה הגלובלית של המשחק הוא זמין בנתיים רק בקוראנית ויש מעט מידע לגביו אך ידועים שמות התפקידים: צלבן, אביר לבן ואביר הדרקון יהפכו לגיבור, אביר ואביר אפל. מג (אש/רעל), מג (קרח/ברק) וכומר יהפכו לארכי-מג (אש/רעל), ארכי-מג (קרח/ברק) ובישופ. שומר יערות למומחה בקשת, צלף למומחה ברובה קשת, נזיר לאדון הלילה ושודד בכיר לאיש צללים.מקומות

במשחק יש 3 איים שונים, בהם ניתן לטייל ולצוד מפלצות:
Maple Island - האי בו מתחילה ההרפתקה, ומשמש בעיקר לצורך לימוד האספקטים הבסיסיים של המשחק. הוא מכיל 2 כפרים:
Amherst - כפר קטן בMaple Island שבו ניתן להשיג מספר משימות.
Southperry - כפר בחלקו הדרומי של Maple Island ממנו אפשר להפליג אל האי ויקטוריה.
Victoria Island - אי גדול ביחס ל-Maple Island האי ובו 6 ערים מרכזיות:
Lith Harbor - עיר הנמל של האי, ממנה ניתן להפליג אל האי "חוף פלורינה", שמומלצת לרמות 40+.
Henesys - עיר הקשתים, השוכנת בדרום האי, בה יוכל השחקן לבחור לעבוד כקשת. בעיר יש גם מספרה, מרפאה פלסטית, השוק החופשי, אזור המשחקים (שבו יוצרים משחקים מקלפים וסטים) ועוד. עיר זאת הכי מומלת לאימון ברמות נמוכות, בHenesys Hunting Ground, ששם יש מפלצות טובות לאימון, החל מחלזונות עד לפטריות ירוקות. בעיר זאת ניתן לעשות את מבחני הפסחא. דרך הנסיס יש אפשרות להגיע לעוד עיר שנקראת אמוריה(amoria), עיר החתונות. בעיר זו ניתנת האפשרות לשני שחקנים ממינים שונים להתחתן ולהיות זוג, האפשרות ניתנת רק שאתה מעל רמה 15.
Kerning City - עיר מודרנית בסגנונה השוכנת במערב האי. פרט לכך שזוהי העיר שבה יכול השחקן להפוך לגנב, עיקר חשיבותה של העיר נובעת מכך שהיא מכילה את המשימה הקבוצתית הראשונה (והיחידה ב-Victoria Island) לשחקנים בדרגות 21-30.
Perion - כפר הררי בצפון העיר, בו יכול השחקן להפוך ללוחם. בעיר נמצא גם שוק חופשי. באזור הכפר ניתן למצוא מפלצות חזקות במיוחד.
Ellinia - עיר השוכנת בתוך יער מיסטי ועבות במזרח האי. בעיר יכול השחקן להפוך לקוסם וממנה ניתן לקחת מעבורת אל האי אוסיריה. בניגוד לשלוש הערים הראשיות האחרות, לא ניתן להגיע ממנה אל הצינוק. בעיר יש את תחנת הספינה לאורביס.
Sleepywood - עיר השוכנת בתוך יער אפל במרכז האי, ממנה ניתן להכנס לצינוק, שמכיל את המפלצות החזקות והמסוכנות ביותר באי.
Ossirya - אי גדול אליו מגיעים על ידי קניית כרטיס למעבורת שיוצאת מ-Ellinia שבמזרח האי ויקטוריה.
Orbis - עיר השוכנת בעננים, דרכה ניתן להגיע לעיר Ludibrium דרך מעבורת. כמו כן אפשר להגיע ממנה אל הערים El Nath ו-Aqua Road, דרך מגדל בן 20 קומות הנקרא מגדל אורביס. באורביס נוספה משימה קבוצתית (PQ)בעידכון האחרון של הגרסה הגלובלית.
El Nath - עיר הקרח בה יעבור השחקן את קידום העבודה השלישי שלו. דרך העיר אפשר להגיע אל העמק הקפוא, שבו נמצאות המפלצות החזקות ביותר באי ובהמשך לזקום האימתני. כמו כן מעיר זו ניתן להגיע לזומבים על ידי הליכה (ארוכה וקשה)או דרך מגילה שעולה בין 100 ל-250 אלף, או שמשיגים מהקווסט של הזאקום.
בנוסף לאזור הקפוא, בדרך לזאקום יש אזור אש... זאקום היא המפלצת הכי חזקה שיש בינתיים בגרסה הגלובלית (רמה 140) בכדי לזמן את זאקום צריך לעשות מספר משימות.

Aqua Road - עיר תת-ימית המאוכלסת ביצורים ימיים, כדי לא לאבד נקודות חיים בזמן השהייה מתחת למים יש צורך בבועות שיעילות למשך 15 דקות או מיכל חמצן שניתן להשגה דרך השלמת משימה מיוחדת, דרך Aqua Road ניתן להגיע לKorean Folk Town.
Ludibrium - עיר גדולה הבנויה מלגו, ותושביה הם צעצועים. נחשבת גם כתת יבשת בפני עצמה. ניתן להגיע לעיר באמצעות מעבורת שיוצאת מאורביס. בעיר נמצא מגדל איוס, מגדל ענקי נוסף בן 100 קומות, בתחתיתו מצוי Omega Sector. בנוסף, בעיר זאת ניתן לעשות משימה קבוצתית המיועדת לרמות 35 - 50. וגם את מגדל הליוס - מגדל בין 3 קומות שבה קומה ה2 יש מעלית לקומה הראשונה שבה יש סיפרייה יש שם עולם בשם Korean Folk או .Fairy Tail Land בתחום הכי עמוק בעיר יש את populatos clock שעון חזק מאוד וגדול.
Omega Sector - עיר בלב אזור שמצוי תחת מתקפה של חייזרים. נשמרת על ידי המסו-ריינג'רס. ישנה בעיר כניסה לשוק החופשי.
Amoria Island - תוספת חדשה למשחק מגרסה 0.32, בעיר יש באפשרות שחקנים להתחתן.
Korean Folk Town - עיר כפרית, שנוספה למשחק בגרסא 0.37, זאת גם ארץ האגדות, ואפשר להגיע לשם מLudibrium ומAqua Road. יש בה הרבה משימות, שמעלות הרבה נקודות ניסיון, והמון מפלצות חדשות.
בשביל לעבור לעולם השני שהוא Victoria Island צריך ללכת לעיר Southperry, להמשיך ולדבר עם המלח בסוף המפה. (עולה 150 מסוס)
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
עילי
מנהל
מנהל


מספר הודעות : 11
Join date : 04.07.08

הודעהנושא: Re: מדריך|המדריך למתחיל!   Fri Jul 04, 2008 6:12 pm

תודה הפך לדביק
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
מדריך|המדריך למתחיל!
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
ליטר פיטר 2 החדש :: מחוץ לפורום! :: מיפל סטורי-
קפוץ אל: